Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineiskierkowemarzenie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ISKIERKA w IGN Projekt
178607 odwiedzin | wpisów: 85, komentarzy: 129, obserwuje: 24

prezent na imieniny

autor: iskierkowemarzenie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś dostałam super prezent na imieniny po wielu problemach zostało tylko wspomnienie bo po południu zastałam na budowie skończoną więźbę i piękną wiechę. Lepszej niespodzianki nie mogłam sobie wymarzyć. Dzisiaj też wybraliśmy schody drewniane do zabiegu będą z podstopniami a dalej ażurowe a trelki będą z dodatkiem srebrnych elementów Cena wyjściowa za schody to dębowe 9500 a z jesionu 10500.mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (5)
Tytuł: Imieniny
autor:swallow.mojabudowa.pl dodano: 2009-05-01 | 07:32:53
Może spóźnione, ale tylko o jeden dzień to jeszcze się liczą, życzenia wszystkiego dobrego i sukcesów na budowie.

Halina i Jarek
autor:jasolka-jasien dodano: 2009-05-01 | 19:10:08
prezent rzeczywiscie wyjatkowy.Dolaczamy sie do zyczen.Monika i Artur.
Tytuł: wiele
autor:Józef dodano: 2009-05-08 | 19:54:19
dobra z okazji imienin! nam schody też spędzają sen z powiek. Mamy betonowe wylane, ale będą one obłożone drewnem. Cena pewnie straszna będzie. Nie wiemy jeszcze jak wszystko dobrze dopasować. Ale może pan stolarz nam coś rozjaśni. Pozdrawiamy.
Tytuł: schody
autor:pegit dodano: 2009-05-09 | 22:29:06
9500 za schdy dębowe to drogo my zapłacilismy za dębowe 7500
Tytuł: schody
autor:iskierkowemarzenie dodano: 2009-05-12 | 07:59:39
Też wydaje mi się trochę drogo chociaż do połowy będą podstopnie i w tralkach będą takie srebene rurki ozdobne no i balustrada na górze będzie prawie dodokoła tylko pd strony sypialni z garderobą dędzie ścianka. Ale i tak chcemy potargować.

problemów ciąg dalszy

autor: iskierkowemarzenie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Znów z kominami. Nie obyło się bez ostrej wymiany słów męża z murarzem. Wejście do pieca co zrobił na wysokości ponad 2 metry stwierdzając że sobie rurą podłączymy. Ale moje kochanie nie ustąpiło i suma sumarum komin został zdemontowany i dziś będzie poprawiony.

A jętki miały byc wymienione rano a tu klops nie ma transportu do 22 mój mąż walczył ze znalezieniem przewoźnika na szczęście się udało i zaraz będą przewozić. A początki były takie fajne...

I jakby było mało problemów nasz najmłodszy pomocnik , nasz synek zachorował na ospę i zepsuła nam się pralka. Za dużo wszystkiego na jeden dzień.

Ale za to znalazłam piękne karnisze do salonu i kuchni tylko jeszcze nie wiem które gdzie będą

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

A i malutkie pocieszenie okna wycenione na cały dom z dachowymi i wyłazem sześciokomorowe kolor dwustronnie złoty dąb z klamkami rustykal w 3 oknach nawiewniki które można regulować( niepamiętam fachowj nazy) wycenione na 12000 będą tańsze. Dokładnie nie wiem ile ale każdy grosz się liczy.


Problemy

autor: iskierkowemarzenie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i nie będzie kominka ciężko nam pogodzić się z tą myślą ale cóż  wybierajac między piecem na gaz  , tradycyjnym na paliwo stałe i kominkiem najlepszym rozwiązaniem było zlikwidowanie kominka. A dlaczego? Otóż jeśli chcielibyśmy zostawić wszystkie 3 możliwości wyszedłby big komin i jak mówił  wykonawca przy silnym wietrze mógłby być problem ze stabilnością i kominiarz miałby utrudniony dostęp przy czyszczeniu, więc zrezygnowaliśmy z kominka choć z ciężkim sercem.

A to nie koniec problemów okazało się że podnosząc ściankę kolankową i wydłużając dom o 0,5 metra przy adaptacji projektant zapomniał że trzeba wydłużyć jętki żeby pomieszczenia zachowały swoją wysokość. I mieliśmy do wyboru zostawić zamówione jętki i mieć pokoje na górze 2,9 wysokie i malutki stryszek albo wymienić jętki i mieć standardowe pomieszczenia. No i wymieniamy jętki całe szczęście że na nasze znalazł się kupiec i dopłacimy tylko różnicę do drzewa.

Chciałabym żebu to był koniec ale nie do tego doszły problemy w hurtowni.

Próbowano wmówic mężowi że zamawiał większe kominy nie obyło się bez kłótni ale udowodnił że to On ma rację, a w domu "niespodzianka" stan faktyczny zamówienia nie zgadza się z zestawieniem zapłaconych materiałów zamawialiśmy 3 kominy dymne z wentylacją po jednym do pieca kominka i gazui 1 wentylacyjny.

Kominkowy oddaliśmy do gazy jest dobry natomiast komin do pieca jest bez wentylacji.

Dobrze że wszystko na bieżąco sprawdzamy .


Komentarze (5)
autor:virion dodano: 2009-04-29 | 10:52:49
dla pocieszenia dodam, że nie tylko Wam projektant zapomniał wydłużyć elementy konstrukcji dachu. u nas było podobnie. jakoś nie zwracają na to uwagi, choć powinni.mam nadzieję, że to będzie już koniec "niespodzianek"
Tytuł: Okna
autor:Agapiotr dodano: 2009-04-29 | 13:26:30
Nam na projekcie zmienił wysokośc okien w gabinecie i uwaga w kuchni na wysokośc 30cm!! Dobrze, ze ekipa to skonsultowała, zanim wymurowała okna na dośc niskim poziomie:)
Tytuł: ale
autor:Józef dodano: 2009-04-29 | 13:42:06
pisałem o jętkach że trzeba także je wydłużyć aby nie zapomnieć o tym! My tez zapomnieliśmy hi hi! To nie Wy się pytaliście?? na blogu tez pisałem o tym, no ale dobrze że udało się odsprzedać stare i tylko różnice dopłacić. I fajnie że kominek likwidujecie, piec na gaz i zwykły to bardzo dobre rozwiązanie. Mi kominek do tej pory leży na wątrobie hi hi ja nie chciałem, szkoda miejsca i brudu więcej w salonie.
Tytuł: kominek
autor:kaliska dodano: 2009-04-29 | 14:40:42
Nie żałujcie, że nie będzie kominka, dużo przy nim pracy. Wiem, że na początku to jest przyjemnie i nastrojowo, ale póżniej... kupa pracy i bałaganu w salonie, kurzu i pyłu. My palimy już 12 lat bo musimy, żeby w salonie było ciepło (dwa okna tarasowe).Drewno też trzeba stale załatwiać, lekka praca to nie jest. Natomiast teraz budujemy dom bez kominka i b.dobrze
Tytuł: dziekuje
autor:iskierkowemarzenie dodano: 2009-04-29 | 22:01:43
dziękuję za słowa pocieszenia. Poszłam na kompromis kominka nie będzie i trzeba z tym żyć to nie tragedia plusem jest to że koszty będą ciuteńkę niższe a w zamian kupimy sobie piękne kute karnisze do salonu

murłaty

autor: iskierkowemarzenie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

już zamontowane. Jak zwykle najwięcej się dzieje jak jestem w pracy. Alw właśnie dzwoniłam do męża i zameldował że więźba jest już montowana i szczyty jednocześnie murują.

A w sobotę podczas sprzatania troszkę oberwało się ekipie budującej dzisiaj mężuś ma jeszcze z nimi rozmawiać coby po sobie trochę porządku zostawiali. Sprzątając działkę okazało się że wszędzie są porozrzucane rękawice a i gruz był całkiem wymieszany s papierami i foliami. Wszystko mój kochany mężuś posprzątał swoimi rączkami.


Pow. użytkowa: 130.4 m²
Pow. użytkowa: 119.7 m²
Pow. użytkowa: 140.6 m²
Pow. użytkowa: 132.2 m²